UBEZPIECZENIA DOMÓW i MIESZKAŃ    

www.kontrakt-broker.pl (c)

 

Rynek ubezpieczeniowy udostępnia obecnie szereg możliwości, co sprawia, że każdy Ubezpieczony może otrzymać dobrą, dostosowaną do swoich potrzeb i preferencji finansowych ofertę, zarówno Właściciel domu jak i Właściciel lokalu mieszkalnego w bloku.

Dlaczego ubezpieczenie domu i mieszkania?

Ubezpieczenie domu i mieszkania gwarantuje nam spokojną codzienność i życie bez obaw. Takie ubezpieczenie chroni nas na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych jak pożar, zalanie przez sąsiada czy przepięcie spowodowane uderzeniem pioruna. Polisa chroni także nasze mienie na wypadek kradzieży z włamaniemi rabunku, czy wandalizmu. Zakres ubezpieczenia jest szeroki i z łatwością można go dostosować do preferencji Właściciela nieruchomości.

Dlaczego do ubezpieczenia potrzebna jest tak duża ilość informacji?

Każde ubezpieczenie ma swoją specyfikę, również i to dotyczące ubezpieczenia domów i mieszkań. Im więcej Ubezpieczyciel wie na temat ubezpieczanej nieruchomości, tym ciekawsze warunki ubezpieczenia może zaproponować. Wszystko ma znaczenie:

 • czy posiadamy drzwi antywłamaniowe?
 • czy osiedle, na którym mieszkamy, jest osiedlem ogrodzonym i strzeżonym?
 • czy zdarzały się już w naszym mieszkaniu/domu zdarzenia szkodowe?
 • czy w naszym domu prowadzona jest działalność gospodarcza?

Wiele czynników na wpływ na kalkulację składki. To tylko kilka z nich.
 
Jaki wybrać zakres ubezpieczenia?

Obecnie, firmy ubezpieczeniowe proponują nam szereg możliwości i szeroki zakres ubezpieczenia. Oto przykład jak nasze mieszkanie/dom mogłoby być ubezpieczone:

 • Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych
 • Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rabunku
 • Ubezpieczenie od dewastacji/wandalizmu
 • Ubezpieczenie szyb i innych przedmiotów szklanych od stłuczenia
 • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym na terenie RP, UE lub całego świata
 • Ubezpieczenie assistance oraz assistance medyczny
 • Ubezpieczenie NNW domowników
 • Ubezpieczenie ochrony prawnej

Rozszerzeniem do polisy głównej ubezpieczenia mieszkania czy domu, za opłatą dodatkowej składki, może być np. ubezpieczenie przenośnego sprzętu elektronicznego (laptop, aparat fotograficzny), ubezpieczenie biżuterii, ubezpieczenie przedmiotów codziennego użytku od rabunku czy assistance.

Czym jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Do każdego ubezpieczenia mieszkania/domu zawierane jest także ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Dotyczy szkód z naszej winy i niezbędne okazuje się w sytuacji, gdy np. zdarzy nam się zalać sąsiada z pękniętej w łazience, czy kuchni rury. W przypadku takim, wszelkie koszty remontu u tegoż sąsiada pokrywane są właśnie z naszej polisy OC, a nie z naszej kieszeni. Odpowiedzialność z polisy OC pokrywa szkody, które miały miejsce w bezpośrednim związku z ubezpieczaną nieruchomością, ale także na terenie Polski, np. gdy jeździmy rekreacyjnie na rowerze, na nartach, czy też posiadamy zwierzęta. Jeśli wyrządzimy komuś krzywdę, polisa OC będzie pomocna. Zakres terytorialny tego ubezpieczenia można dostosować do preferencji Ubezpieczonego i rozszerzyć na Europę lub cały świat.